Китайська республіка сьогодні є одним із найбільших імпортерів нашої країни. Окрім власної промисловості, в ній зосереджені виробничі потужності відомих виробників Європи. Підприємців, юридичних та фізичних осіб часто цікавить процедура розмитнення та особливості її проходження, а також строки та кінцева сума понесених витрат.

Як розмитнити товар з Китаю в Україні

Використовувані методи розмитнення

Товари та транспортні засоби можна розмитнити одним із двох наступних способів:

  1. 1. Оформлення на загальнопоширених умовах – якщо Ви плануєте надалі реалізувати отриману продукцію. Процес досить клопіткий і тривалий, оскільки потрібно зібрати та зареєструвати велику кількість документації для декларування товарів на митниці. Однак при цьому Ви отримуєте на руки продукцію, легально перетнувшу кордон, з офіційним підтвердженням.
  2. 2. Спрощена схема – добре показує себе для предметів, що ввозяться для особистого використання, або для малих партій товарів. Її основні переваги – простота, дешевизна, мінімум документації, висока швидкість оформлення. Серед мінусів – суттєві ризики бути викритим у шахрайстві (для підприємців або юридичних осіб).

Основний документ, який заповнюється при розмитненні товарів, ввезених з Китаю – митна декларація. Щоб уникнути помилок та паперової тяганини, скоротити час оформлення документів, пропонуємо звернутися до фахівців нашої компанії для оформлення імпорту та експорту товарів.

Поетапний опис процесу розмитнення

При перетині українського кордону товари з Китаю підлягають обов'язковій перевірці. Вона проходить у кілька етапів:

  1. 1. Перевірка супровідної документації (сертифікати, рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні тощо);
  2. 2. Фактична звірка вантажу – наскільки реальні товари відповідають опису в документах.
  3. 3. Проходження валютного контролю.
  4. 4. Звірка ЗЕД документів: контракту, реєстрації за місцем прибуття тощо.
  5. 5. Контроль за оплатою митних зборів та платежів (включаючи нараховану пеню за прострочення платежів). Усі види оплат проводяться в українській національній валюті (гривні).

Якщо Ви успішно пройшли всі пункти перевірки, то отримуєте довгоочікувані штампи в декларації та письмове дозвіл на ввезення товарів з Китаю.

Перелік основної документації, необхідної для проведення розмитнення вантажу з Китаю

Для проходження митниці Вам потрібно зібрати та подати в органи митної служби такий пакет документів:

  1. 1. Договір з виробником, на підставі якого була здійснена поставка товарів або транспортних засобів, а також додатки та доповнення до нього (включаючи додаткові угоди).
  2. 2. Пакінг-лист, де зазначені точна вага вантажу, кількість продукції та вид використаної упаковки.
  3. 3. Сертифікати підтвердження якості, свідоцтва оригінального походження виробів.
  4. 4. Супровідні документи (накладні, рахунки інвойс тощо).
  5. 5. Експортна декларація, заповнена відправником, плюс документальне підтвердження від нього про внесення необхідних платежів.

Пропонуємо зекономити час та сили, необхідні для збору такого пакету документації, і скористатися нашими митними послугами.

Приблизний розрахунок вартості процедури

Розміри ставок митного збору, який потрібно оплатити при ввезенні товарів з Китаю в Україну, визначаються індивідуально і можуть становити від 0 до 20%. Це залежить від категорії вантажу (визначається за класифікацією ЗЕД).

Крім цього, всі товари обкладаються податком на додану вартість (ПДВ) за такими ставками:

  • ᐉ стандартні 20% - для звичайної продукції;
  • ᐉ 7% - на медикаменти та медичні вироби.

В окремих випадках застосовують акцизний збір, накладається на предмети розкоші.

До загальної суми також включають митний збір, який розраховується у відсотках від задекларованої вартості ввезених вантажів (зазвичай в межах кількох сотень гривень).