Розмитнення товарів, вантажів та машин з Китаю

Кожен може спробувати самостійно замовити товари з Китаю, однак потрібно бути готовим до того, що при роботі з китайськими постачальниками можна зіткнутися з цілим рядом спірних питань і проблем. Давайте розберемося, як потрібно діяти, щоб залишитися у виграші, правильно оформити і розмитнити товари та вантажі з Китаю, і при цьому зменшити фінансові витрати.

Розмитнення товарів, вантажів і машин з Китаю

Особливості пошуку бізнес-партнера з Китаю

Перше, що вимагає особливої уваги – це ваш партнер. Щоб співпраця була дійсно вигідною, необхідно переконатися, що ви працюєте безпосередньо з виробником, а не посередником. Для цього варто перевірити наступні характеристики компанії:

  • рік заснування підприємства, його історія;
  • загальна чисельність штату;
  • виробничі потужності, технологічні особливості виготовлення продукції;
  • наявність відповідної документації, зокрема, сертифікатів та грамот;
  • положення на світовій арені, участь компанії у спеціалізованих виставках тощо.

Для перевірки цієї інформації, отримання достовірних відомостей можна «проінспектувати» свого партнера самостійно або ж доручити це завдання консалтинговій компанії. Другий підхід дозволить вам більше часу приділити вирішенню інших важливих питань, а його комплексність стане гарантією того, що все буде виконано на високому рівні, а вам надано повний звіт про виконану роботу.

Після того як переконаєтеся в тому, що знайшли надійного постачальника, вас чекає не менш складний етап – це укладання угоди на взаємовигідних умовах, з обговоренням оплати продукції, умов транспортування, строків доставки, наявності страхового полісу.

Як грамотно постачати товари з Китаю?

Коли ви визначилися з продукцією, яка буде доставлятися з Китаю, потрібно зрозуміти, який транспорт ви будете використовувати для цих цілей. У топ-3 входять наступні варіанти: авіадоставка, контейнерна та автомобільна доставка. У кожного з них є свої переваги та недоліки, тому витрати та прибуток потрібно розраховувати індивідуально.

Наприклад, авіадоставка значно підвищує собівартість практично будь-якого товару, з іншого боку – це оптимальне рішення, якщо продукцію потрібно доставити максимально швидко. А ось доставка контейнером займе близько 35-40 діб при умові відвантаження в Одесі та подальшому переміщенні вантажів автомобільним транспортом, проте вона значно дешевша, незважаючи на те, що в ній задіяно два види транспорту.

Що ви повинні знати про митні процеси при співпраці з виробником з Китаю?

Навіть якщо ви заручилися допомогою митного брокера, вам потрібно буде трохи зануритися в особливості співпраці з іноземними компаніями. Посередник може підказати вам, як діяти в тій чи іншій ситуації, зайнятися організаційними питаннями, але і ви повинні володіти інформацією про необхідні дозвільні документи, потенційні платежі, властивості та особливості продукції, щоб розуміти, як буде здійснюватися митний контроль.

Щодо базових документів, необхідних для розмитнення товарів з Китаю, можна відзначити:

  • наявність контракту безпосередньо з виробником, додаткові угоди, що відображають умови співпраці з контрагентом;
  • так званий пакінг-лист з відомостями про товари, особливості його упаковки;
  • сертифікати походження, якості продукції;
  • накладні, експортну декларацію, надану китайським партнером;
  • рахунок-фактуру та проформу-інвойс, які підтверджують внесення передоплати тощо.

Ключові мита та податки на продукцію з Китаю

На будь-який товар, незалежно від того, завозите ви автомобілі, продукти харчування чи косметичні засоби, є свій код товарної номенклатури. Завдяки йому ви зможете порахувати майбутні витрати, визначити розмір мита, яке потрібно буде сплатити. Як правило, до вартості продукції додається митне мито, після чого з неї вираховується ПДВ (20%). Таким чином, ви зможете оцінити всі витрати і зрозумієте, наскільки вигідною є поставка вантажів з Китаю саме у вашому випадку. Для більш точного розуміння етапів митного оформлення рекомендуємо вам ознайомитися з цією інформацією.