Що необхідно для оформлення на митниці імпорту та експорту
Правильне оформлення на митниці – це можливість завезти на територію країни будь-який дозволений вантаж з дотриманням всіх належних вимог. Завдяки цьому ви зможете в подальшому уникнути труднощів з реалізацією та іншими операціями з об'єктами, які були завезені, а також зможете запобігти додатковим витратам і проблемам з законом.
Що потрібно для оформлення товарів та вантажів на митниці
В цілому процедура розмитнення об'єктів досить багаторівнева та непроста, але якщо ви будете суворо дотримуватися належних норм, оформлення товарів пройде в зазначені строки. Головне – не забувати, що для оформлення на митниці потрібно звернутися до кількох організацій і отримати деякі дозвільні документи:
- 1. Перш за все, потрібно отримати акредитацію в митних органах (відповідно до наказу Мінфіну №552 від 15/06/2015). Вона є обов'язковою незалежно від форми власності: фізична особа, ФОП або ТОВ. Пройти її потрібно лише один раз, після чого ви отримаєте оформлення в будь-якому митному органі України та потрапите до загальної бази.
- 2. Окрім цього, вам потрібен зовнішньоекономічний договір, в якому будуть прописані наступні дані: назви сторін, між якими проводиться угода, предмет контракту, тобто тип ввезених об'єктів, валюта оплати, підсумкова сума контракту, умови поставки за параметрами INCOTERMS-2010, умови оплати (післяоплата, передоплата, розстрочка тощо). Крім того, в договорі вказується строк його дії, реквізити сторін, часто для нього готується й спеціальне додаток, в якому чітко перераховуються всі умови співпраці та домовленості. Приватні особи можуть обійтися без контракту, але і тут є свої нюанси. Адже одна особа може ввести об'єкти лише один раз на рік.
- 3. Для оформлення конкретної партії товарів вам потрібно надати: рахунок-фактуру, міжнародну товарно-транспортну накладну, різні сертифікати на товар, що підтверджують його якість і безпеку, дозвільну документацію і, в деяких випадках, пакувальний лист.
- 4. При імпорті брокер готує попередню декларацію на основі копій наданих документів на товари. Вона може передбачати гарантовані платежі, які перераховуються на реквізити митного органу. У разі експорту цей пункт опускається.
- 5. На наступному етапі брокер забирає документи у водія на митному посту. Залежно від типу вантажу проводить дії по нетарифному регулюванню, після чого подає митну декларацію на оформлення. За законодавством це триває до 4 годин, за умови, що ваші товари не потрапили в категорію ризику і не була змінена митна вартість.
- 6. Далі відбувається списання коштів, які були зарезервовані на митниці або оплачено на момент оформлення за попередньою декларацією без гарантії. Усі виплати здійснюються в гривнях, за курсом Національного банку на день оформлення декларації.
- 7. Мита, акцизи та ПДВ визначаються українською законодавчою базою. Пільгові ставки закріплені міжнародними угодами.
- 8. На завершальному етапі потрібно сплатити послуги митного термінала. Ця операція проводиться через митний відділ, який і встановлює суму виплати. Після цього товари готові до відвантаження та подальшого використання.
Як отримати допомогу при вирішенні питань оформлення вантажів на митниці
Щоб митне оформлення імпорту або експорту пройшло відповідно до належних стандартів, варто заручитися допомогою митного брокера. Такого, як компанія «Дилижанс». Тут працюють фахівці, які володіють величезними знаннями про особливості цих операцій і зроблять все, щоб ваші вантажі були завезені виключно на законних умовах, а ви змогли уникнути неоправданих фінансових витрат.
В ТОВ «Дилижанс» забезпечують індивідуальний підхід до вирішення кожного питання. Тому ви сміливо можете розраховувати на те, що ми підберемо найбільш оптимальні варіанти оформлення товарів, дотримуючись актуальних законодавчих актів.